Υποκλίθηκε στη «Βασίλισσα» (video)

Την ευκαιρία να διεκδικήσει το τρόπαιο του τουρνουά Audi Cup έχασε η Τότεναμ, που ηττήθηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 2-0! Βρήκε δίχτυα κόντρα στην πρώην ομάδα του ο Γκάρεθ Μπέιλ.

Με εξαίρεση τις αρχές κάθε ημίχρονο, που έμπαινε δυνατά και έχανε ευκαιρίες για το γκολ, η Τότεναμ δεν είχε κάτι ιδιαίτερο να επιδείξει. Όσο περνούσαν τα λεπτά, η Ρεάλ αναλάμβανε την πρωτοβουλία των κινήσεων και προκαλούσε συνεχώς ρωγμές στην αγγλική άμυνα.

Σε μια από αυτές, ο Ίσκο έβγαλε τη σέντρα στον Χάμες Ροντρίγκες και εκείνος χωρίς να δυσκολευτεί άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά στο 36'. Το τελειωτικό χτύπημα για τα «σπιρούνια» ήρθε από έναν πρώην ποδοσφαιριστή τους, τον Γκάρεθ Μπέιλ, ο οποίος με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0 και έστειλε τη «Βασίλισσα» στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει την νικήτρια του ζευγαριού Μπάγερν Μονάχου- Μίλαν. Ο ηττημένος θα αναμετρηθεί με την Τότεναμ για την 3η θέση.