Ρέντινγκ-Άρσεναλ 0-1 (Ημίχρονο/video)

Σε ένα αρκετά γεμάτο πρώτο ημίχρονο στο «Γουέμπλεϊ» η Άρσεναλ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα απέναντι στη Ρέντινγκ με γκολ του Αλέξις Σάντσες και να κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας. Στην παράταση το ματς, μετά την ισοφάριση (1-1) της Ρέντινγκ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Χιλιανός προειδοποίησε δις πριν δεχθεί την υπέροχη πάσα του Μεσούτ Εζίλ για πετύχει το τέρμα του (το 3ο από τα τελευταία τέσσερα της ομάδας του στο οποίο συμμετείχε -2 γκολ, 1 ασίστ-) ζαλίζοντας την αντίπαλη άμυνα.

Νωρίτερα η Ρέντινγκ είχε κάνει αισθητή την παρουσία της προς την εστία του Βόιτσεχ Σέζνι και θα μπορούσε να πάρει το προβάδισμα εάν ο βοηθός δεν σταματούσε τον Τζέιμι Μακί, που έφευγε μόνος του απέναντι στον Πολωνό, για αμφισβητούμενο οφσάιντ.