Βήμα παραμονής για τη Λέιτον Όριεντ!

Κόντρα στη ροή του αγώνα στη «Ricoh Arena», η Λέιτον Όριεντ σκόραρε στο 78' και πήρε τη νίκη επί της Κόβεντρι (1-0) για την 40η αγωνιστική της LeagueOne, κάνοντας σημαντικό βήμα παραμονής!

Με τη δεύτερη διαδοχική της νίκη μετά και το 3-1 επί της Πορτ Βέιλ, το Σάββατο, η Λέιτον Όριεντ βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη φτάνοντας τους 45 βαθμούς και βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο +2 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πρώτοι μια καλή ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έπειτα από κεφαλιά του Ντανιάλ από κοντινή απόσταση, ενώ η απάντηση από πλευράς «Sky Blues» ήρθε στο 47' με το δοκάρι του Γουόρντ με ωραίο φαλτσαριστό σουτ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ράιτ στο 78ο λεπτό με σουτ από πλάγια θέση έπειτα από ασίστ του Ντανιάλ.

Η Κόβεντρι, έμεινε στους 46 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τις ομάδες που βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη.