Μάντσεστερ Σίτι-Μπάγερν Μονάχου 1-2 (ημίχρονο/video)

Η Μάντσεστερ Σίτι αν και προηγήθηκε τις Μπάγερν Μονάχου, είδε τους Βαυαρούς να κάνουν την ανατροπή με δέκα παίκτες και να προηγούνται 2-1 στο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης στην 5η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Αγουέρο κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του Μπενατιά και νικώντας από τα 11 βήματα τον Νόιερ έκανε το 1-0 στο 22’.

Οι Γερμανοί πάντως αν και αγωνίζονταν με αριθμητικό μειονέκτημα κατάφεραν μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου να φέρουν… τούμπα το ματς. Ο Τσάμπι Αλόνσο ισοφάρισε στο 40’ και ο Λεβαντόφσκι τέσσερα λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε την έως τώρα ανατροπή.

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κομπανί, Μανγκαλά, Κλισί, Φερνάντο, Λάμπαρντ, Νάβας, Μίλνερ, Νασρί, Αγουέρο

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μπενατιά, Μπερνάτ, Τσάμπι Αλόνσο, Ρόντε (25’ Ντάντε), Χόιμπεργκ, Ριμπερί, Ρόμπεν, Λεβαντόφσκι