Μπέιλ: «Δείξαμε πόσο το θέλαμε»

Στη μαχητικότητα, το ομαδικό πνεύμα και την αφοσίωση στην κατάκτηση της νίκης πίστωσε ο Γκάρεθ Μπέιλ την επιτυχία της εθνικής ομάδας της Ουαλίας στο ματς απέναντι στην Κύπρο (2-1), έχοντας μάλιστα αγωνιστεί από το 47ο λεπτό με δέκα παίκτες.

Ο σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης, μπορεί να μη σκόραρε, αλλά συνέβαλε στην εξασφάλιση των τριών βαθμών για τους “δράκους” με την εμπειρία και τις ικανότητές του. Μάλιστα, μονάχα από δικές του προσπάθειες δημιουργήθηκαν επικίνδυνες στιγμές για την κυπριακή εστία στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της Δευτέρας, όταν οι Ουαλοί είχαν αριθμητικό μειονέκτημα.

Κάναμε εκπληκτικό ξεκίνημα στο παιχνίδι και πολύ νωρίς πήραμε προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο γκολ της Κύπρου κάναμε λάθη και η άμυνά μας ολιγώρησε, αλλά στη συνέχεια, νομίζω πως όλοι είδαν πόσο πολύ θέλαμε τη νίκη. Ήμασταν όλοι μαζί ενωμένοι, με μαχητικότητα και με τους οπαδούς μας να είναι απίστευτοι τα καταφέραμε” δήλωσε ο Γκάρεθ Μπέιλ.