«Αυτόχειρας» η Γουλβς!

Όλα ήταν... έτοιμα για να ανέβει στην κορυφή της Τσάμπιονσιπ και τα έκανε μαντάρα! Η Γουλβς, ηττήθηκε με σκορ 3-1 στο «Μολινό» από την ανεβασμένη Χάντερσφιλντ και όχι μόνο έχασε την ευκαιρία να καταλάβει το ρετιρέ, αλλά έπεσε και στην 8η θέση!

Οι «λύκοι», στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας της Αγγλίας, υποδέχθηκαν τη Χάντερσφιλντ και... δεν ήξεραν από που τους έρχονται τα γκολ!

Στο 20ο λεπτό ο Μπαν άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ο Σκάνελ στο 39' έκανε το 2-0 και στο 51' ο Κόουντι ουσιαστικά «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς της νίκης για την ομάδα του. Ο Σακό ήταν αυτός που απλά μείωσε για τη Γουλβς είκοσι λεπτά πριν το φινάλε.

Η Φούλαμ, διέσυρε με το τελικό 4-0 τη Μπόλτον του Ντάγκι Φρίντμαν δείχνοντας πολύ διαφορετικό πρόσωπο και ασφαλώς προς το καλύτερο, μετά την απομάκρυνση του Φέλιξ Μάγκατ από την τεχνική ηγεσία.

Στο 0-0 έμειναν Λιντς και Ρέντινγκ.