ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μαν. Σίτι 1-2 (ημίχρονο)

Δύο γκολ του Σέρχιο Αγουέρο έχουν ολοκληρώσει από το πρώτο ημίχρονο την ανατροπή στο σκορ για τη Μάντσεστερ Σίτι που προηγείται 2-1 στην ανάπαυλα της αναμέτρησης με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι «πολίτες», ενώ ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και απειλούσαν την εστία του Ακινφέεφ, είχαν πολύ ψηλά την άμυνά τους και αυτό ήταν … πηγή κινδύνου.

Έτσι, στο 32ο λεπτό από μακρινή μπαλιά του Ακινφέεφ, ο Χόντα έβγαλε με κεφαλιά μόνο τον Τόσιτς που «κρέμασε» τον Χαρτ για το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Αγουέρο, από λάθος του Μπερεζούτσκι, βρήκε την ευκαιρία να πλασάρει από κοντά για να γράψει το 1-1. Τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα, από καταπληκτική σέντρα του Νεγρέδο με το εξωτερικό φάλτσο του αριστερού του ποδιού μέσα από την περιοχή, ο Αργεντινός φορ της Σίτι σκόραρε με κεφαλιά για να ολοκληρώσει την ανατροπή, κάνοντας το 2-1 που είναι και σκορ ημιχρόνου.