Θρίλερ με οχτώ γκολ στο «Sixfields»!

Εκπληκτικό σε εξέλιξη και με φινάλε για γερά νεύρα ήταν το παιχνίδι της Κόβεντρι με την Πρέστον στο «Sixfields», με τις δύο ομάδες να σκοράρουν στις καθυστερήσεις και να παίρνουν από έναν βαθμό με το τελικό 4-4 της μεταξύ τους αναμέτρησης για την τέταρτη αγωνιστική της LeagueOne.

Οχτώ γκολ, δύο ανατροπές και από ένα γκολ στις καθυστερήσεις για να γίνει το φινάλε… δραματικό είχε το παιχνίδι της Κόβεντρι με την Πρέστον στο «Sixfields»!

Η Πρέστον προηγήθηκε στο 11’ με τον Τ. Κλαρκ, αλλά η Κόβεντρι με έναν… συνεπώνυμό του, τον Λ.Κλαρκ, ισοφάρισε στο 25ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Ράιτ στο 65’ και η συνέχεια ήταν… τρελή!

Οι «Sky Blues» έφεραν το ματς στα ίσια με τον Γουίλσον στο 70ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης στο 83’ έβαλε μπροστά την ομάδα του! Ο Μπάιρομ στο 87’ έκανε το 3-3 και στα… χασομέρια, μπήκαν ακόμα δύο γκολ!

Ο Χάμφρι ολοκλήρωσε τη δεύτερη ανατροπή στο παιχνίδι στο 92ο λεπτό για την Πρέστον, αλλά η Κόβεντρι με τον Μανσέτ στο 95’ διαμόρφωσε το τελικό 4-4!