Επεισόδια με οπαδούς της Κόβεντρι

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε στην πρεμιέρα της League One η Κόβεντρι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κρόουλι, ωστόσο το ματς σημαδεύτηκε από τα επεισόδια που προκάλεσαν οι οπαδοί της αντιδρώντας στα οικονομικά προβλήματα του συλλόγου και την αφαίρεση 10 βαθμών από το νέο πρωτάθλημα.

Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου κάποιοι εξ' αυτών, οι οποίοι καθόντουσαν στο πέταλο, πίσω από το τέρμα της ομάδας τους, μπήκαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο ενώ όσοι δεν πρόλαβαν συνεπλάκησαν με τους ανθρώπους ασφαλείας του γηπέδου.

Αυτοί που κατάφεραν να ξεφύγουν έφτασαν μέχρι το κέντρο του γηπέδου και κινήθηκαν προς την εξέδρα όπου καθόντουσαν άνθρωποι της διοίκησης των «Γαλάζιων Ουρανών».

Αποτέλεσμα των επεισοδίων ήταν να διακοπεί το παιχνίδι για περίπου οκτώ λεπτά. Δείτε το σχετικό βίντεο