Εκτός ζώνης πλέι-οφ η Μίντλεσμπρο

Το νέο αρνητικό αποτέλεσμα για τη Μίντλεσμπρο που ηττήθηκε 2-1 από τη Μίλγουολ στο «Riverside», την υποχρέωσε σε νέα βαθμολογική υποχώρηση, με αποτέλεσμα να βγει εκτός της ζώνης των πλέι-οφ ανόδου. Πρώτη νίκη έπειτα από πέντε σερί ήττες για τα «λιοντάρια».

Η ομάδα του Τόνι Μόμπρεϊ έμεινε για τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη και είναι η καλύτερη απόδειξη της κακής αγωνιστικής κατάστασης στην οποία βρίσκεται.

Η Μίλγουολ, προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Φρεντ στο 25ο λεπτό και ο Γούλφορντ στο 40’ έκανε το 2-0 για τα «λιοντάρια». Η «Μπόρο», μείωσε στο 75’ με τον Μάιν και πέντε λεπτά πριν το φινάλε, ο ΜακΝτόναλντ έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ, προς απογοήτευση των οπαδών των γηπεδούχων.