Χάνει Σάλκε ο Τσάμπερλεϊν

Χωρίς τον Άλεξ Όξλεϊντ Τσάμπερλεϊν θα πρέπει να καταστρώσει το πλάνο νίκης επί της Σάλκε, την προσεχή Τετάρτη για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, ο Αρσέν Βενγκέρ.

Η Άρσεναλ, ηττήθηκε 1-0 από τη Νόριτς στο «Carrow Road» με κάκιστη εμφάνιση, το απόγευμα του Σαββάτου και σα να μην έφτανε αυτό, χάνει και τον Τσάμπερλεϊν εν όψει του αγώνα με τη Σάλκε.

Ο διεθνής εξτρέμ πέρασε στο παιχνίδι με τα «καναρίνια», στη θέση του Ποντόλσκι στο 65ο λεπτό, αλλά δεν πρόλαβε να συμπληρώσει ούτε δεκάλεπτο.

Σε ένα σπριντ που έκανε από δεξιά, στην προσπάθειά του να προλάβει τη μπάλα και να βγάλει τη σέντρα, αισθάνθηκε ένα «τσίμπημα» στον μηρό και ζήτησε αλλαγή, αποχωρώντας στο 74' για να μπει στη θέση του ο Αρσάβιν..

Το μυϊκό πρόβλημα που αποκόμισε, όπως γνωστοποίησε ο Αρσέν Βενγκέρ μετά το παιχνίδι με τη Νόριτς, θα απαγορεύσει στον Τσάμπερλεϊν να αγωνιστεί στο ματς με τη Σάλκε, την προσεχή Τετάρτη.