LIVE: 6η αγωνιστική (τελικά)

Η Τσέλσι με το 2-1 επί της Άρσεναλ παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ και στις 17:00 σερβιρίστηκε το κυρίως πιάτο της 6ης αγωνιστικής του κορυφαίου πρωταθλήματος που παρακολουθήσατε LIVE από το Εngland365.gr!

Φούλαμ – Μάντσεστερ Σίτι 1-2 (Τ)

Γκολ για τη Σίτι! Η είσοδος του Γιώργου Καραγκούνη δεν έφερε... γούρι στη Φούλαμ! 1-2 με τον Τζέκο οι "πολίτες"

43' Γκολ για τη Σίτι! Οι πρωταθλητές ισοφαρίζουν με τον Αγουέρο

10' Γκολ για τη Φούλαμ! Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέτριτς το 1-0 οι γηπεδούχοι

Φούλαμ: Σβάρτσερ, Ρίδερ, Χιουζ, Χάνγκελαντ, Ρίισε, Νταφ, Μπερντ, Σίντουελ, Ρονταγέγκα, Ρουίζ, Πέτριτς

Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Κομπανί, Νάστασιτς, Κλισί, Μπάρι, Γ. Τουρέ, Γκαρσία, Σίλβα, Αγουέρο, Τέβεζ

Στόουκ – Σουόνσι 2-0 (Τ)

36' Γκολ για την Στόουκ: Ο Κράουτς και πάλι, φέρνει το ματς στο 2-0!

12' Γκολ για την Στόουκ! Ο Πίτερ Κράουτς δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του Πιούλις

Στόουκ: Μπέγκοβιτς, Κάμερον, Σόουκρος, Χουτ, Γουίλσον, Γουόλτερς, Γουίλαν, Ενζονζί, Άνταμ, Κάιτλι, Κράουτς

Σουόνσι: Βορμ, Ρανχέλ, Γουίλιαμς, Τσίκο, Ντέιβις, Μπρίτον, Κι, Ντάιερ, Ερνάντεζ, Μίτσου, Γκρέιαμ

Σάντερλαντ – Γουίγκαν 1-0 (Τ)

51' Γκολ για τη Σάντερλαντ! Ο Φλέτσερ με ακόμα ένα γκολ στο πρωτάθλημα κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους!

Σάντερλαντ: Μινιολέ, Γκάρντνερ, Ρόους, Ο’Σέι, Μπραμπλ, Κόλμπακ, Λάρσον, Τζόνσον, ΜακΚλιν, Σεσενιό, Φλέτσερ

Γουίγκαν: Αλ Χαμπσί, Μπόις, Κάλντουελ, Φιγκερόα, Ραμίς, Μποσεζούρ, ΜακΚάρθι, ΜακΆρθουρ, Μαλόνεϊ, Γκόμεζ, Κονέ

Έβερτον – Σαουθάμπτον 3-1 (Τ)

38' Γκολ για την Έβερτον! Πάλι ο Γέλαβιτς... 3-1 τα "ζαχαρωτά"

32' Γκολ για την Έβερτον! Εύκολη υπόθεση η ανατροπή του σκορ για τα «ζαχαρωτά» με τον Γέλαβιτς να κάνει το 2-1 στο 32ο λεπτό.

25' Γκολ για την Έβερτον: Ισοφαρίζει η ομάδα του Μόγιες με τον Όσμαν!

6' Γκολ για τη Σαουθάμπτον: Ο Γκαστόν Ραμίρεζ κάνει το 0-1!

Έβερτον: Χάουαρντ, Μπέινς, Γιαγκέλκα, Χάιτινχα, Νέβιλ, Όσμαν, Πίεναρ, Κόουλμαν, Φελαϊνί, Γέλαβιτς, Μιραλάς

Σαουθάμπτον: Γκατσανίγκα, Ρίτσαρντσον, Φοντέ, Γιοσίντα, Κλάιν, Σ. Ντέιβις, Γουόρντ Πρόους, Λαλάνα, Ραμίρεζ, Ροντρίγκεζ, Λάμπερτ

Ρέντινγκ – Νιούκαστλ 2-2 (Τ)

83' Γκολ για τη Νιούκαστλ! Ο Μπα και πάλι ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους!

62' Γκολ για τη Ρέντινγκ! Ξανά προβάδισμα για τους "Royals" με τον Χαντ!

59' Γκολ για τη Νιούκαστλ! Άμεση απάντηση με το Ντεμπά Μπα!

58' Γκολ για τη Ρέντινγκ! Ο Κεμπέ το 1-0 για τους γηπεδούχους!

Ρέντινγκ: ΜακΚάρθι, Κάμινγκς, Σόρεϊ, Μαριάπα, Γκορκς, Καράκαν, Λέιερτγουντ, Κέμπε, ΜακΆναφ, Χαντ, Πογκρέμπνιακ

Νιούκαστλ: Χάρπερ, Πιρτς, Γουίλιαμσον, Σ. Τέιλορ, Σαντόν, Μπεν Αρφά, Τιοτέ, Μπιγκιριμανά, Γκουτιέρεζ, Μπα, Σισέ

Νόριτς – Λίβερπουλ 2-5 (Τ)

86' Γκολ για τη Νόριτς! ο Χολτ μειώνει σε 5-2

68' Γκολ για τη Λίβερπουλ! Ο Στίβεν Τζέραρντ το 5ο τέρμα της ομάδας του!

61' Γκολ για τη Νόριτς! Μειώνει ο Μόρισον σε 1-4

57' Γκολ για τη Λίβερπουλ! Χατ-τρικ ο Σουάρες, 4-0 η Λίβερπουλ!

47' Γκολ για την Λίβερπουλ! Τρίτο τέρμα για το συγκρότημα του Ρότζερς με το Νούρι Σαχίν

38' Γκολ για την Λίβερπουλ: Το 2-0 οι φιλοξενούμενοι και πάλι με τον Ουρουγουανό επιθετικό!

2' Γκολ για την Λίβερπουλ: Ο Λουίς Σουάρεζ νωρίς-νωρίς βάζει μπροστά τους "κόκκινους"

Νόριτς: Ρούντι, Ρ. Μάρτιν, Μπαρνέτ, Τέρνερ, Γκαρίδο, Τζόνσον, Χόουσον, Σνόντγκρας, Σέρμαν, Μόρισον, Τζάκσον

Λίβερπουλ: Ρέινα, Γουίσντομ, Σκρτελ, Άγκερ, Τζόνσον, Σαχίν, Άλεν, Τζέραρντ, Στέρλινγκ, Σούσο, Σουάρεζ