Χαμένες και οι δύο…

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Κόβεντρι και Μπέρμιγχαμ στην αναμέτρηση που άνοιξε την «αυλαία» της 36ης αγωνιστικής στην Τσάμπιονσιπ. Με το… παράπονο οι δύο ομάδες, καθώς οι μεν γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να «αναπνεύσουν» βαθμολογικά, οι δεν φιλοξενούμενοι να πλασαριστούν ακόμα πιο ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο ΜακΣέφρεϊ ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στην Κόβεντρι στο 70ο λεπτό, ωστόσο η ομάδα του Κρις Χιούτον βρήκε τον τρόπο να απαντήσει άμεσα, καθώς δύο λεπτά αργότερα ο Κινγκ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Στην 22η θέση της βαθμολογίας και το -2 από τη Νότιγχαμ έμεινε η γηπεδούχος, που πλέον έχει δύο παιχνίδια περισσότερα, ενώ από την πλευρά τους οι «μπλε», που έπαιζαν με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις, δεν κατάφεραν να… ξεκολλήσουν από την 6η θέση, αν και ακόμα «χρωστούν» δύο ματς!