Τη «στρίμωξε»!

Στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος της LeagueTwo αναρριχήθηκε η Σουίντον, επικρατώντας με σκορ 4-1 της Σάουθεντ εκτός έδρας για να τη «στριμώξει» στο δεύτερο «σκαλί»!

Στο «Roots Hall», η Σουίντον προηγήθηκε με τον Ματ Ρίτσι έπειτα από μόλις εννέα λεπτά αγώνα, ενώ λίγο αργότερα, ο Τζόναθαν Σμιθ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο σύνολο του Πάολο Ντι Κάνιο!

Η Σάουθαεντ αντέδρασε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα χάρη σε γκολ του Καλάλα, όμως στο 37’ ήρθε και πάλι απάντηση με τον Ντεβέρα να σκοράρει από το δεύτερο δοκάρι με εύκολη κεφαλιά!

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε από τον Μπίλι Μποντίν στο 55’, με τον ποδοσφαιριστή να βρίσκει το δρόμο για τα δίχτυα μόλις πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι!