Τους «ξέρανε» ο Μπερκ!

Με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπερκ «ξέρανε» τη Μπέρνλι στο «Σεντ Άντριους» και έδωσε τη νίκη με σκορ 2-1 στη Μπέργμιγχαμ! Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Κόβεντρι και την Κάρντιφ!

Παιχνίδι με… αρχή, μέση και τέλος έγινε στην έδρα της Μπέργμιχαμ. Γιατί το λέμε αυτό; Γιατί μας δικαιώνουν τα σημεία που… επέλεξαν οι «μπλε» και η Μπέρνλι για να σκοράρουν!

Η ομάδα του Κρις Χιούτον προηγήθηκε με το γκολ του Μποσεζούρ μόλις στο 2’, με τον Μπάρτλεϊ στο 49ο λεπτό να ισοφαρίζει σε 1-1. Οι ελπίδες της Μπέρνλι για θετικό αποτέλεσμα εξανεμίστηκαν με τον χειρότερο τρόπο για την ίδια και με τον καλύτερο για τη Μπέρμιγχαμ! Ο Μπερκ σκόραρε στο 91ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων!

Στο άλλο ματς της βραδιάς, Κόβεντρι και Κάρντιφ έμειναν στο 1-1. Ο Γουίτιγχαμ στο 48’ σκόραρε για τους «bluebirds» που είδαν τον Ζούτκιουζ να δίνει τον ένα βαθμό στην Κόβεντρι με γκολ στη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού.