Συνεχίζει η Μπρίστολ Σίτι!

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα -και τρίτη στα τέσσερα τελευταία ματς- πέτυχε η Μπρίστολ Σίτι, η οποία με πρωταγωνιστή τον Μάιναρντ, επικράτησε 2-1 της Μίλγουολ στο «The Den» στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ στο 14ο λεπτό με τον Μάιναρντ, με το 0-1 να «σφραγίζει» τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο.

Η Μίλγουολ μπήκε αποφασισμένη για την ανατροπή και στο 56’ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με το τέρμα του Σίμσον. Ωστόσο ο Νίκι Μάιναρντ είχε την απάντηση και επτά λεπτά αργότερα πέτυχε το δεύτερο τέρμα του στην αναμέτρηση που διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Οι φιλοξενούμενοι συμπλήρωσαν 4 ματς χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα, με απολογισμό 3 νίκες και 1 ισοπαλία σε αυτό το διάστημα και πήραν ακόμα μια βαθμολογική «ανάσα» φτάνοντας στους 16 βαθμούς, δύο λιγότερους από την αποψινή αντίπαλό τους.