Αγωνία για δύο στην Άρσεναλ

Έντονη είναι η ανησυχία στις τάξεις της Άρσεναλ αναφορικά με την κατάσταση των Κίεραν Γκιμπς και Άαρον Ράμσεϊ εν όψει της αναμέτρησης με τη Μαρσέιγ, την Τετάρτη για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Ράμσεϊ δεν κατάφερε να αγωνιστεί στη νίκη (2-1) επί της Σάντερλαντ, το απόγευμα της Κυριακής στο «Έμιρεϊτς», λόγω της θλάσης που τον ταλαιπωρεί, ενώ οι ενοχλήσεις που αισθάνθηκε ο Γκιμπς στους κοιλιακούς ήταν η αιτία της αντικατάστασής του από τον Αντρέ Σάντος στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

«Και οι δύο έχουν ελάχιστες πιθανότητες να συμπεριληφθούν στην αποστολή για το ματς με την Μαρσέιγ» τόνισε ο Αρσέν Βενγκέρ μετά το ματς με τις «μαυρόγατες», πράγμα που σημαίνει ότι οι δύο ποδοσφαιριστές θα πρέπει να κάνουν αγώνα δρόμου για να προλάβουν την αναμέτρηση με τους Γάλλους.