Μαγική λόμπα του Μίτροβιτς κόντρα στην Ιρλανδία (vid)

Μπορεί με τη φανέλα της Φούλαμ να μην τα καταφέρνει όπως θα ήθελε, όμως, ο Αλεκσάνταρ Μίτροβιτς πέτυχε υπέροχο γκολ στη νίκη (3-2) των Σέρβων επί της Ιρλανδίας το βράδυ της Τετάρτης.

Έχοντας δει τον αντίπαλο γκολκίπερ εκτός θέσης και με το ένστικτο του killer που τον διακατέχει, σκέφτηκε γρήγορα για να σκάψει τη μπάλα και να πετύχει ένα από τα πιο όμορφα τέρματα της βραδιάς για τα προκριματικά του Μουντιάλ του 2022.

Με αυτό το γκολ έβαλε μπροστά την Σερβία στο σκορ με 2-1, με την ομάδα των Βαλκανίων να φτάνει στη μεγάλη νίκη με το τελικό 3-2...

Σε 27 λεπτά συμμετοχής ο Μίτροβιτς σκόραρε δις έχοντας τρεις τελικές, ενώ, το διάστημα των 7 λεπτών που χρειάστηκε για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα δυο φορές είναι εξωπραγματικό συγκριτικά με τα 1.111 λεπτά που χρειάστηκε στη φετινή Πρέμιερ για να πετύχει δυο γκολ με τη φανέλα της Φούλαμ!