Το ξέσπασμα και η ανακούφιση του Κλοπ στον πάγκο (vid)

Όπως και οι οπαδοί της ομάδας, έτσι και ο Κλοπ περίμενε 486 λεπτά για να δει γκολ από τους παίκτες της Λίβερπουλ στο πρωτάθλημα και ήταν εμφανές πως ανακουφίστηκε όταν αντίκρισε παίκτη του να στέλνει επιτέλους την μπάλα στα δίχτυα στο ματς με την Τότεναμ!

Στις καθυστερήστεις του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης της Πέμπτης στο Λονδίνο, ο Ρομπέρτο Φιρμίνο από ασίστ του Μανέ και λανθασμένη συνεννόηση των Ντάιερ και Γιορίς, σκόραρε για το 1-0 των «κόκκινων».

Ο Κλοπ στην άκρη του πάγκου ύψωσε τα χέρια ψηλά βγάζοντας τεράστια ανακούφιση που είδε κάποιον παίκτη του έπειτα από τέσσερα παιχνίδια δίχως γκολ, να σκοράρει και να διώχνει ένα μεγάλο βάρος από τις πλάτες όλων...

Στο σφύριγμα της λήξης και με το σκορ στο 3-1 για τους Πρωταθλητές που επέστρεψαν στις νίκες έπειτα από πέντε ματς, η κραυγή του Kloppo τα έλεγε όλα...