Μόλις ένα γκολ σε 41 τελικές η Λίβερπουλ!

Έχοντας αποτύχει να σκοράρει στα δυο πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος και έχοντας μείνει δίχως νίκη σε τρία διαδοχικά παιχνίδια, η Λίβερπουλ αντιμετωπίζει πρόβλημα και στη γραμμή κρούσης, η οποία δεν έχει βοηθήσει καθόλου τις τελευταίες μέρες...

Οι «κόκκινοι» ναι μεν παραμένουν στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ μαζί με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ωστόσο, το σύνολο του Σόλσκιερ έχει ένα ματς λιγότερο και μπορεί να βρεθεί ν' απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής σε τέτοιο χρονικό σημείο της σεζόν για πρώτη φορά μετά την αγωνιστική περίοδο 2012-2013!

Η Λίβερπουλ έχει μετρήσει 258 αγωνιστικά λεπτά δίχως γκολ στο πρωτάθλημα και έχει πετύχει μονάχα 1 τέρμα σε 41 τελικές που κατέγραψε στα ματς απέναντι στις Γουέστ Μπρομ (1-1), Νιούκαστλ (0-0) και Σαουθάμπτον (ήττα 1-0).