Φουλ για τίτλο η μαγική Ρέιντζερς του Τζέραρντ

Με αυτογκόλ από τον ΜακΓκρέγκορ λίγα λεπτά αφότου η Σέλτικ έμεινε με παίκτη λιγότερο, η Ρέιντζερς επικράτησε 1-0 στο Old Firm του «Άιμπροξ» κι έκανε ακόμα ένα βήμα προς την επιστροφή στα πρωταθλήματα!

Η αρμάδα του Στίβεν Τζέραρντ δεν σταματάει ποτέ και πουθενά!

Η φετινή σεζόν αναδεικνύεται μαγική για τους «διαμαρτυρόμενους» που πλέον έχουν διαφορά 19 βαθμών στην κορυφή, έχουν μετρήσει 20 νίκες, 2 ισοπαλίες και καμία ήττα, ενώ, έχουν πετύχει 57 τέρματα, έναντι μόλις 5 που έχουν πετύχει οι αντίπαλοι σε 22 παιχνίδια στην Τσάμπιονσιπ της χώρας!

Το μεσημέρι του Σαββάτου, απέναντι στην Σέλτικ, ο Μπίτον στο 62ο λεπτό άφησε τους «καθολικούς» με παίκτη λιγότερο και στο 70' ήρθε το αυτογκόλ του ΜακΓκρέγκορ που έκανε και τη μεγάλη διαφορά, με την Ρέιντζερς να παίρνει την σπουδαία νίκη.

Πλέον η Σέτικ είναι στο -19 από το ρετιρέ, ωστόσο, έχουν και τρία παιχνίδια λιγότερα από την Ρέιντζερς...