Από το 1883 είχαν να σκοράρουν τρεις teenagers για την Αγγλία!

Οι Ράις, Μάουντ και Φόντεν ήταν οι σκόρερ της ευρείας νίκης της Αγγλίας επί της Ισλανδίας με το τελικό 4-0 στο «Γουέμπλεϊ» και σημείωσαν κάτι που για την εθνική ομάδα της χώρας τους είχε να συμβεί από το τρομερά μακρινό 1883!

Μετά τα γρήγορα γκολ των δύο... κολλητών, Ντέκλαν Ράις και Μέισον Μάουντ στο 20ο και το 24ο λεπτό της αναμέτρησης της Τετάρτης, ο Φιλ Φόντεν πέτυχε δυο τέρματα μόνος του στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης στο... αποχαιρετιστήριο ματς των «τριών λιονταριών» για το 2020.

Η νίκη ήταν χωρίς αντίκρισμα αφού το τρένο για τα τελικά του Nations League είχε χαθεί, ωστόσο, για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Αγγλίας, τρεις σκόρερ στο ίδιο ματς, έχοντας ηλικία 21 ετών ή και όντες μικρότεροι, είχαν να καταγραφούν από τον Φεβρουάριο του 1883 σε ματς με τους Ιρλανδούς, όταν τότε είχαν σκοράρει οι Γουίλιαμ Κόμπολντ, Όλιβερ Γουάιτλεϊ και Φρανκ Πόουσον.