Την έστειλε στην κορυφή με επιδόσεις μια ολόκληρης σεζόν σε ένα δίμηνο! (vid)

Ο Τσε Άνταμς ήταν ο σκόρερ του πρώτου από τα δύο τέρματα της Σαουθάμπτον στο 2-0 επί της Νιούκαστλ, η ομάδα του Χάσενχουτλ ανέβηκε στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ και ο εκ των σκόρερ των «αγίων» ισοφάρισε μια επίδοση στην οποία είχε φτάσει... σε ολόκληρη την περασμένη αγωνιστική περίοδο!

Ο Άνταμς με δυνατό σουτ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης της Παρασκευής στο St.Mary's απέναντι στις «καρακάξες» του Στιβ Μπρους εκμεταλλεύτηκε ένα κλέψιμο του Γουόλκοτ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Στιούαρτ Άρμστρονγκ από νέο λάθος στην άμυνα της Νιούκαστλ.

Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος των «αγίων» έχει πλέον σκοράρει σε τρία διαφορετικά παιχνίδια στις 8 πρώτες αγωνιστικές για την Σαουθάμπτον, κάτι που είχε κάνει σε ολόκληρη την περασένη σεζόν με 30 εμφανίσεις και 4 τέρματα, έχοντας βρει δίχτυα πάλι σε τρία διαφορετικά ματς!

Τώρα, το κατάφερε από τις αρχές Νοέμβρη, περίπου ένα δίμηνο μετά την έναρξη του νέου πρωταθλήματος...