Η μεγαλύτερη εντός έδρα νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ έπειτα από 13 χρόνια! (vid)

Το πανεύκολο, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στη Λειψία και το σκορ που διαμορφώθηκε στο τελικό 5-0, αποτέλεσε τη μεγαλύτερη νίκη των «κόκκινων διαβόλων» στην κορυφαία διοργάνωση έπειτα από το 2007!

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάρκους Ράσφορντ που σε 27 λεπτά συμμετοχής περνώντας με αλλαγή στο ματς πρόλαβε να κάνει χατ-τρικ, επιβλήθηκαν θριαμβευτικά των «ταύρων» και σημείωσαν τη μεγαλύτερη σε εύρος νίκη τους στο «Ολντ Τράφορντ» στο Τσάμπιονς Λιγκ έπειτα από 13 ολόκληρα χρόνια!

Τότε, στο 2007, ήταν η Ρόμα που είχε πάθει το μεγάλο... κάζο από τη Γιουνάιτεντ στα προημιτελικά του θεσμού και είχε διασυρθεί από την αγγλική ομάδα με το τελικό 7-1 που είχε προκαλέσει δέος!