Ο Μουρίνιο επιβεβαίωσε πως ο Ντάιερ... ήθελε τουαλέτα κι έφυγε από το γήπεδο! (vids)

Η έκτακτη ανάγκη για τουαλέτα ήταν εκείνη που οδήγησε τον Έρικ Ντάιερ στ' αποδυτήρια του γηπέδου της Τότεναμ στο 75' της αναμέτρησης του Λιγκ Καπ με την Τσέλσι, όπως επιβεβαίωσε, φυσικά γελώντας, ο Ζοσέ Μουρίνιο μετά την πρόκριση της ομάδας του στα προημιτελικά με το τελικό 5-4 στα πέναλτι!

Ο Ντάιερ, που έπαιξε 180 λεπτά σε διάστημα δυο ημερών μετά το παιχνίδι της Κυριακής με τη Νιούκαστλ και τη συμμετοχή του στο ματς με την Τσέλσι στο Carabao Cup, άφησε την Τότεναμ με δέκα παίκτες για λίγα λεπτά στο 75' και έτρεξε στ' αποδυτήρια έχοντας ανάγκη από τουαλέτα.

Μάλιστα, ο Μουρίνιο τον ακολούθησε για να τον βρει, βλέποντας τον Άμπραχαμ να χάνει μεγάλη ευκαιρία για γκολ και τους «μπλε» να πιέζουν περισσότερο ώστε να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα!

«Και το θέμα ήταν πως... δεν ήταν το Νο.1» είπε γελώντας ο Μουρίνιο γι' αυτό που χρειαζόταν να κάνει ο Ντάιερ!