«Έσκαψε» ο Γουόρντ - Πρόους, γλίτωσε η Αγγλία (vid)

Με τρομερή πονηριά, ο Τζέιμς Γουόρντ - Πρόους βοήθησε την Αγγλία να πάρει όλους τους βαθμούς από την αναμέτρηση με την Ισλανδία το απόγευμα του Σαββάτου, στο πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων...

Ο διεθνής ποδοσφαιριστής της Σαουθάμπτον κατάφερε να επηρεάσει με τον τρόπο του την έκβαση της πρώτης αναμέτρησης των «τριών λιονταριών» για το φετινό Nations League.

Σε ένα ματς κατά το οποίο η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ αντιμετώπισε προβλήματα και δυσκολίες, έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 70' και βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα με πέναλτι στο 91', θα μπορούσαν να έχουν χαθεί βαθμοί.

Κι όμως, με τους Ισλανδούς να στήνουν κι εκείνοι τη μπάλα στην άσπρη βούλα στο 93' , ο Τζέιμς Γουόρντ - Πρόους πήγε έξυπνα και «έσκαψε» με τις τάπες το σημείο του πέναλτι, με τον Μπγιάρναρσον ν' αστοχεί και το 1-0 για την Αγγλία να επιβεβαιώνεται ως αποτέλεσμα του αγώνα!