Νιούκαστλ-Γουέστ Χαμ 1-1 (Ημίχρονο)

Με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Σεντ Τζέιμς Παρκ» ανάμεσα στη Νιούκαστλ και τη Γουέστ Χαμ για την 33η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Τέσσερα λεπτά χρειάστηκε η Γουέστ Χαμ να ανοίξει το σκορ. Ο Φορνάλς «ξεκλείδωσε» την άμυνα των γηπεδούχων με υπέροχη μπαλιά στον Μπόουεν και εκείνος σέντραρε στην περιοχή για να σκοράρει στην εξέλιξη της φάσης ο Αντόνιο. Ένα γκολ που δεν θα είχε επιτευχθεί χωρίς το σοβαρό λάθος του Λασέλς, ο οποίος δεν κατάφερε να απομακρύνει την μπάλα πριν φτάσει στον σκόρερ.

Η «απάντηση» της Νιούκαστλ υπήρξε άμεση, αφού στο 17ο λεπτό ο Αλιμρόν ισοφάρισε για τις «καρακάξες» έπειτα από υπέροχη αντεπίθεση που εκδηλώθηκε από τους Σεντ-Μάξιμιν και Κραφτ.

Νιούκαστλ (4-2-3-1): Ντουμπράφκα- Κραφτ, Λασέλς, Φερνάντεζ, Μανκίγιο- Χέιντεν (43’ Μπενταλέμπ), Σέλβι- Ζοέλιντον, Σεντ-Μάξιμιν, Αλμιρόν- Γκέιλ

Γουέστ Χαμ (4-2-3-1): Φαμπιάνσκι- Φρέντερικς, Ντιόπ, Ογκμπόνα, Κρέσγουελ- Σούσεκ, Ράις- Μπόουεν, Λαντσίνι, Φορνάλς, Αντόνιο