Απίθανα πράγματα από την τριπλέτα Ράσφορντ, Μαρσιάλ, Γκρίνγουντ! (pics)

Με τον Μέισον Γκρίνγουντ ν' αναδεικνύεται σε... εκτελεστή και από τα 18 του να βρίσκεται δικαίως στο πλευρό των Ράσφορντ και Μαρσιάλ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει την πιο «καυτή» τριπλέτα για τη γραμμή κρούσης!

Οι τρεις ποδοσφαιριστές πρωταγωνίστησαν και το παιχνίδι με την Μπόρνμουθ στο «Ολντ Τράφορντ» το μεσημέρι του Σαββάτου, οδηγώντας την ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στη μεγάλη νίκη με το τελικό 5-2, ανατρέποντας το εις βάρος τους 1-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» μπήκαν για λίγες ώρες στην τετράδα της βαθμολογίας έπειτα από πάρα πολύ καιρό, η Τσέλσι επικράτησε της Γουότφορντ αργά το βράδυ και τώρα η Γιουνάιτεντ βρίσκεται στο -2 και παραμονεύει συνεχώς για τις θέσεις του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο εκπληκτικός Γκρίνγουντ συνοδεύει πλέον στο σκοράρισμα και στη δημιουργία των γκολ τους Ράσφορντ και Μαρσιάλ, με τους τρεις τους να κάνουν πράγματα και θαύματα στο γήπεδο, ειδικά μετά την επανέναρξη της Πρέμιερ Λιγκ.

Ο νεαρός επιθετικός έφτασε πλέον στα 15 δικά του τέρματα έχοντας και 5 ασίστ, ο Γάλλος έχει 20 γκολ και 6 ασίστ, ενώ, ο Ράσφορντ που έλαμψε κατά τη διάρκεια της καραντίνας με τις προσπάθειες που έκανε για τα παιδιά και την παροχή τροφίμων, είναι στα 20 γκολ και τις 8 ασίστ.

Οι τρεις τους μαζί έχουν πετύχει 55 τέρματα και ξεπερνούν αυτή τη στιγμή την τριπλέτα Σαλάχ - Μανέ - Φιρμίνο που έχει 51 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο!