Νόριτς-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Κάροου Ρόουντ» ανάμεσα στις Νόριτς και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Φτωχό το θέαμα των πρώτων 45 λεπτών, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζονται ιδιαίτερα επιφυλακτικές και το ματς κυλά με τον τρόπο που θα ήθελε ο Ντάνιελ Φάρκε, ο οποίος είδε τους παίκτες του να περιορίζουν στο ελάχιστο τις επιθετικές ορέξεις των «κόκκινων διαβόλων».

Οι φιλοξενούμενοι έχουν την μπάλα στα πόδια τους και προσπαθούν να χτίσουν επιθέσεις αλλά οι προσπάθειές τους σταματούν έξω από την αντίπαλη περιοχή ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς καταγράφηκε στο 43ο λεπτό και ανήκει στα «καναρίνια»!

Ο Ρουπ βρέθηκε σε θέση βολής, εξαπέλυσε αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή του Ρομέρο αλλά η προσπάθειά του ανακόπηκε από τη σωτήρια επέμβαση του Χάρι Μαγκουάιρ.

Νόριτς (4-2-3-1): Κρουλ- Άαρονς, Κλόσε, Γκόντφρεϊ, Λιούις - Τετέι, ΜακΛίν- Ρουπ, Μπουέντια, Κάντγουελ- Πούκι

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): Ρομέρο- Νταλότ, Μπαϊγί, Μαγκουάιρ, Σο- ΜακΤόμινεϊ, Φρεντ- Μάτα, Φερνάντες, Λίνγκαρντ- Ιγκάλο