Σαν σήμερα: Οι γκολάρες και το δραματικό φινάλε στο Νόριτς - Σέφιλντ Γουένσντεϊ (vid)

Τρομερό παιχνίδι, με απόλυτους πρωταγωνιστές τους Φορεστιέρι και Βράντσιτς και ένας βαθμός που ήταν χρυσάφι για τη Νόριτς προτού πάρει την άνοδο για την Πρέμιερ Λιγκ. Σαν σήμερα πριν από έναν χρόνο το «Κάροου Ρόουντ» είδε ένα από τα καλύτερα ματς της περασμένης σεζόν και ένα από τα καλύτερα γκολ του 2019...

Τα «καναρίνια που φέτος δίνουν τεράστια μάχη ν' αποφύγουν την επιστροφή στην Τσάμπιονσιπ παρά το εκπληκτικό τους ξεκίνημα στην Πρέμιερ Λιγκ, είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-1 από μεγάλη ανατροπή που έκαναν οι «κουκουβάγιες» σ' εκείνο το ματς.

Μάλιστα, ο Φορεστιέρι στο 33' με επιμονή και τρομερή σουτ από απόσταση είχε πετύχει ένα από τα καλύτερα γκολ του 2019 στο αγγλικό ποδόσφαιρο.

Ο Φλέτσερ στο 53' είχε βάλει προσωρινά μπροστά στο σκορ την Σέφιλντ Γουένσντεϊ, με τον Μάριο Βράντσιτς στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με τρομερή εκτέλεση φάουλ να γράφει το 2-2 και να προκαλεί παροξυσμό στο γήπεδο! Αναμφίβολα ένα από τα καλύτερα ματς της περασμένης αγωνιστικής περιόδου...