Γουότφορντ-Λίβερπουλ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) αλλά με ένα πολύ δυσάρεστο γεγονός ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Βίκαρεϊτζ Ρόουντ» ανάμεσα σε Γουότφορντ και Λίβερπουλ, αφού ο Ζεράρ Ντεολοφέου τσάκισε το δεξί του γόνατο και αντικαταστάθηκε από τον Περέιρα στο 37ο λεπτό.

Η αναμέτρηση δεν προσφέρει έως στιγμής ιδιαίτερες συγκινήσεις αφού η μοναδική καλή στιγμή καταγράφηκε από τον άτυχο της βραδιάς. Ο Ντεολοφέου έγινε κάτοχος της μπάλας στο 10ο λεπτό και επιχείρησε σουτ κόβοντας μέσα στην περιοχή χωρίς να βρει στόχο.

Στο 32ο λεπτό ωστόσο ο Ισπανός άσος σωριάστηκε στο έδαφος ύστερα από μονομαχία με τον Φαν Ντάικ και από το ριπλέι της φάσης διακρίνει κανείς πως η ζημιά είναι μεγάλη. Ο 25χρονος άσος αντικαταστάθηκε πέντε λεπτά αργότερα, αποχωρώντας από τον αγωνιστικό χώρο με φορείο και φιάλες οξυγόνου…

Φοβερή στιγμή για τις «σφήκες» και τον Τρόι Ντίνι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον αρχηγό των γηπεδούχων να χάνει διπλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ…

Οι συνθέσεις

Γουότφορντ (4-2-3-1): Φόστερ- Φεμενία, Καμπασέλε, Κάθκαρτ, Μασίνα- Καπού, Χιουζ- Σαρ, Ντουκουρέ, Ντεουλοφέου (37’ Περέιρα)- Ντίνι

Λίβερπουλ (4-3-3): Άλισον- Αλεξάντερ-Άρνολντ, Λόβρεν, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον- Φαμπίνιο, Βαϊνάλντουμ, Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν- Μανέ, Σαλάχ, Φιρμίνο