Κορυφαίος αμυντικός… σκόρερ ο Ντόχερτι!

Πολλοί επιθετικοί θα ζήλευαν τις επιδόσεις του… Ο Ματ Ντόχερτι συνεχίζει να κάνει τη σεζόν της ζωής του στη Γουλβς και με τα γκολ του, αν και σέντερ μπακ, να την σπρώχνει στα θετικά αποτελέσματα!

Χθες το τέρμα του ενάντια στην Εσπανιόλ αποδείχτηκε «χρυσό», αφού παρά την ήττα με σκορ 3-2 στην Καταλονία, οι «λύκοι» πήραν το εισιτήριο για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ!

Αυτό ήταν το 14ο γκολ του αμυντικού της Γουλβς την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο σε όλες τις διοργανώσεις, επίδοση που κάλλιστα θα παρέπεμπε σε… top class σέντερ φορ.

Ακόμα και έτσι, όμως, ο Ντόχερτι μπορεί να υπερηφανεύεται ότι είναι πρώτος στη λίστα των αμυντικών με τα περισσότερα τέρματα τη φετινή περίοδο από όλους τους… ομοθεσίτες του στην Πρέμιερ Λιγκ!