Η σωτήρια επέμβαση του Άλισον στο 88'! (vid)

Ο Μανέ με τον Σαλάχ και τον Βαϊνάλντουμ έκαναν την δουλειά μπροστά και στην εστία ο Άλισον παρά τα δύο γκολ που δέχθηκε, ήταν εκείνος που κράτησε τη νίκη με το τελικό 3-2 απέναντι στη Γουέστ Χαμ, πραγματοποιώντας σωτήρια έξοδο και επέμβαση σε ευκαιρία του Μπόουεν στο 88ο λεπτό.

Ο Βραζιλιάνος τερματοφύλακας ναι μεν δέχθηκε δυο τέρματα από τους Ντιόπ και Φορνάλς σε φάσεις που δεν μπορούσε να ελέγξει εκείνος και που οι ποδοσφαιριστές του Κλοπ ξέχασαν να μαρκάρουν, ωστόσο, όταν έπρεπε να δράσει για να κρατήσει το προβάδισμα και να πάρει η Λίβερπουλ τη νίκη, ο Άλισον ήταν ολόσωστος.

Στο 88ο λεπτό κι ενώ είχε ακυρωθεί για οφσάιντ το δεύτερο τέρμα του Μανέ, ο Αντόνιο έκανε την κάθετη πάσα προς τον Μπόουεν που είχε περάσει στο ματς λίγο νωρίτερα κι εκείνος δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά τον τερματοφύλακα των πρωτοπόρων έχοντας πατήσει περιοχή με τη μπάλα στον έλεγχό του...