Πρέμιερ Λιγκ, 25η αγωνιστική (Ημίχρονο)

Η Λίβερπουλ δεν έχει βρει ακόμη τον τρόπο να διασπάσει την άμυνα της Σαουθάμπτον και έτσι το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ. Σε θέση οδηγού οι Γουέστ Χαμ και Μπόρνμουθ.

Οι «κόκκινοι» σαν να τα έχουν βρει σκούρα. Σε αντίθεση με τις περισσότερες ομάδες που πατούν το «Ανφιλντ», η Σαουθάμπτον μπήκε με νεύρο και αποφασιστικότητα, πιάνοντας απροετοίμαστους τους γηπεδούχους που δυσκολεύονται αρκετά να δημιουργήσουν φάσεις.

Στα αλλα ματς, η Γουότφορντ πήρε νωρίς το προβάδισμα επί της Έβερτον με γκολ του Μασίνα (10’), ενώ διεύρηνε το προβάδισμα της με το τέρμα του Περέιρα στο 42’. Τα ζαχαρωτά μείωσαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Μίνα και εν τέλει ισοφάρισαν με τον ιδιο παίκτη λίγα λεπτά αργότερα.

Μπροστά στο σκορ με 2-0 και η Γουέστ Χαμ, χάρη στο τέρμα του Ντιοπ στο 30’ και του Σνόντγκρας στο 45+1’, ενώ και η Μπόρνμουθ προηγείται της Άστον Βίλα με σκορ 2-0 με τα γκολ του Μπίλινγκ το 37’ και του Άκε στο 44’.