Το… rotation έπιασε, η Λέστερ συνεχίζει στο Κύπελλο!

Αν και τα χρειάστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, η Λέστερ του… φουλ rotation κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους το υπέρ της 1-0 και να φύγει από την έδρα της Μπρέντφορντ με την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για τις «αλεπούδες», οι οποίες πήραν το προβάδισμα με τον Ιεανάτσο στο 4’. Στο μεγαλύτερο μέρος του ημιχρόνου είχαν τον έλεγχο, αλλά οι προσπάθειές τους για ακόμα ένα γκολ δεν απέδωσαν καρπούς.

Παραλίγο μάλιστα να το… πληρώσουν στο δεύτερο μέρος, αφού οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και πίεσαν πολύ για το γρήγορο γκολ που θα έφερνε τις ισορροπίες στο παιχνίδι. Ο Γουάρντ, ωστόσο, ήταν εξαιρετικός και κατάφερε να απομακρύνει όλους τους κινδύνους από την εστία του.

Μπορεί, λοιπόν, να δεινοπάθησε, όμως το ζητούμενο για τη Λέστερ επετεύχθη, δηλαδή η πρόκριση από τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.