Πρέμιερ Λιγκ-20η Αγωνιστική (Ημίχρονα)

Δύο γκολ έχουν σημειωθεί στα πρώτα 45 λεπτά των τριών απογευματινών αναμετρήσεων για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ. Η Έβερτον προηγείται της Νιούκαστλ με 1-0 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» και η Γουότφορντ «χαμογελά» με το ίδιο σκορ εντός έδρας επί της Άστον Βίλα.

Τα «ζαχαρωτά» βρήκαν δίχτυα στο 13ο λεπτό με τον Κάλβερτ-Λιούιν να εκμεταλλεύεται την αδυναμία της αντίπαλης άμυνας να απομακρύνει τον κίνδυνο που προέκυψε από εκτέλεση φάουλ του Σίγκουρτσον.

Για τις «σφήκες» είναι ο Ντίνι αυτός που άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό, παίρνοντας το «ριμπάουντ» ύστερα από επέμβαση του Χίτον σε σουτ που επιχείρησε ο Ντουκουρέ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Χωρίς σκορ παραμένει το Σαουθάμπτον-Κρίσταλ Πάλας.