Απίθανο: Έπεσε σε ιστορικά χαμηλό επίπεδο η κατοχή μπάλας από ομάδα του Πεπ!

Το «Μολινό» έγινε το σημείο που κατεγράφη ιστορικό χαμηλό ποσοστό κατοχή της μπάλας από ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, με τον Καταλανό να το αντικρίζει για πρώτη φορά στην προπονητική του καριέρα!

Η Γουλβς έκανε τρομερή ανατροπή κόντρα στους «πολίτες» παρά το γεγονός πως στο 50ο λεπτό είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0! Η Σίτι είχε αριθμητικό μειονέκτημα από την αποβολή του Έντερσον στο 12ο λεπτό, έδειξε να το ξεπερνάει και να βρίσκει τρόπο ν' αποκτήσει προβάδισμα ασφαλείας, όμως, οι «λύκοι»... έβγαλαν νύχια και δόντια και πήραν την τεράστια νίκη!

Στο ματς του «Μολινό», το βράδυ της Παρασκευής, η Σίτι ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με κατοχή μπάλας στο 37,8%, ποσοστό που είναι το μικρότερο που έχει παρουσιάσει ποτέ οποιαδήποτε ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα στην ιστορία της προπονητικής καριέρας του Καταλανού κόουτς σε 387 αναμετρήσεις τοπ συλλογικού επιπέδου!