Γουότφορντ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Βίκαρεϊτζ Ρόουντ» ανάμεσα στη Γουότφορντ και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 18η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι έχουν φέρει το παιχνίδι στο ρυθμό που επιθυμούν και δεν έχουν επιτρέψει στους παίκτες του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για γκολ.

Μοναδική εξαίρεση η φάση του 34ου λεπτού. Μια αδράνεια της άμυνας των «hornets» επέστρεψε στον Άντονι Μαρσιάλ να βρει με έξοχη κάθετη μπαλιά τον Λίνγκαρντ.

Ο Άγγλος επιθετικός προσπάθησε ωστόσο να «κρεμάσει» τον Φόστερ, με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι συνθέσεις

Γουότφορντ (4-2-3-1): Φόστερ- Μαριάπα, Καμπασέλε, Κάθκαρτ, Φεμένια - Χιουζ, Καπού- Σαρ, Ντουκουρέ, Ντεουλοφέου - Ντίνεϊ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): Ντε Χέα- Γουάν – Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο- Φρεντ, ΜακΤόμινεϊ- Τζέιμς, Λίνγκαρντ, Ράσφορντ- Μαρσιάλ