Έβερτον και Τότεναμ «χαμογελούν» στο ημίχρονο…

Με σκορ 1-0 προηγείται η Έβερτον της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ» για την 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Με το ίδιο σκορ οδηγήθηκε στην ανάπαυλα και η αναμέτρηση του «Μολινό» ανάμεσα σε Γουλβς και Τότεναμ.

Η Έβερτον κοιτάζει στα μάτια τους «κόκκινους διαβόλους» και ήλεγξε απόλυτα το ματς από το ημίωρο και έπειτα. Το σκορ άνοιξε στο 38’ με αυτογκόλ του Λίντελοφ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του νεοεισελθόντα Μπέινς, ο οποίος αντικατέστησε τον Ντιν στο 25ο λεπτό λόγω προβλήματος τραυματισμού. Παράπονα από τους γηπεδούχους για τη φάση του γκολ, αφού ο Κάλβερτ-Λιούιν έχει απλώσει το χέρι του στο πρόσωπο του Ντε Χέα τη στιγμή που ο Ισπανός πορτιέρο πραγματοποιεί έξοδο.

Εικόνα

Στο «Μολινό» είναι ο Λούκας Μόουρα αυτός που κρίνει μέχρι στιγμής το παιχνίδι. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έγινε κάτοχος της μπάλας στο 8ο λεπτό και «σκότωσε» με δυνατό σουτ τον Πατρίσιο ενώ προηγουμένως «άδειασε» όποιον βρέθηκε μπροστά του με εντυπωσιακό σλάλομ.