Έχει σφυγμό η Τότεναμ, δεν βρήκε σκορ η Μάντσεστερ Σίτι

Η Τότεναμ έχει πέσει θύμα του εντυπωσιακού Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το σύνολο του Ζοσέ Μουρίνιο έχει σφυγμό μιας και μείωσε σε 2-1 λίγο πριν βγει το ημίχρονο. Στο άλλο ματς της βραδιάς με αγγλικό ενδιαφέρον, η Μάντσεστερ Σίτι δεν έχει καταφέρει να βρει σκορ απέναντι στην Σαχτάρ Ντόνετσκ.

Η ομάδα του Πειραιά κάνει τρομερό πρώτο ημίχρονο στο Λονδίνο, και εάν δεν ήταν και ένα λάθος του Μεριά στο φινάλε θα είχε πάει με «καθαρό» προβάδισμα στα αποδυτήρια. Χαμένοι οι παίκτες του Μουρίνιο, που δεν είναι καθόλου ικανοποιημένος σε αυτά τα πρώτα 45' εντός έδρας ως κόουτς των Spurs.

Στο Μάντσεστερ, η Σίτι του Πεπ Γκουαρδιόλα δεν βρήκε σκορ απέναντι στους Ουκρανούς, οι οποίοι στέκονται καλά από την πλευρά τους και δεν έχουν επιτρέψει στους γηπεδούχους να βρουν πολλές τελικές προς την εστία τους.