Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ 0-1 (Ημίχρονο)

Με σκορ 1-0 και σκόρερ τον Τζιοβάνι Λο Σέλσον (34’) προηγείται η Τότεναμ του Ερυθρού Αστέρα στο Βελιγράδι με το πέρας του πρώτου ημιχρόνου για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Η πρώτη μεγάλη στιγμή του ματς ανήκει στον Ερυθρό Αστέρα, αφού οι γηπεδούχοι λίγο έλειψε να ανοίξουν το σκορ στο 22ο λεπτό! Οι κόντρες ευνόησαν τον Πάφκοφ, ο οποίος βρέθηκε σε θέση βολής αλλά το πλασέ του σταμάτησε στο αριστερό πόδι του Γκαζανίγκα, με τον Αργεντινό τερματοφύλακα να καταγράφει σπουδαία επέμβαση.

Οι παίκτες του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο ήταν ωστόσο αυτοί που έφτασαν πρώτοι στο γκολ. Μετά από φάση διαρκείας με δύο δοκάρια (σ.σ. Κέιν & Σον), ο Λο Σέλσο έστειλε με προβολή την μπάλα στα δίχτυα, τη στιγμή που το ρολόι σημάδευε το 34ο λεπτό.

Διπλό δοκάρι είχε ωστόσο και ο Ερυθρός Αστέρας στο 44ο λεπτό. Το πρώτο από σουτ του Φαν λα Πάρα ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Σάντσεζ σημάδεψε και άθελά του το… αλουμίνιο και για καλή του τύχη η μπάλα επέστρεψε σε πόδια συμπαικτών του.