Ο Βάρντι το... έκανε ξανά το κομμάτι του (vid)

Ο Τζέιμι Βάρντι σκόραρε ξανά για τη Λέστερ, έφτασε στα 10 τέρματα τη φετινή αγωνιστική περίοδο στην Πρέμιερ Λιγκ, βοήθησε την ομάδα του να φτάσει στο 2-0 επί της Κρίσταλ Πάλας και... πίκαρε τους αντίπαλους οπαδούς, όπως το είχε κάνει και με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Ο Άγγλος επιθετικός των Πρωταθλητών του 2016, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης της Κυριακής στο Selhurst Park για να βρεθεί η ομάδα του στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πανηγύρισε μπροστά στις εξέδρες των φιλοξενούμενων κάνοντας κίνηση που παρέπεμπε στο πέταγμα πτηνού.

Φυσικά, είχε σκοπό να τρολάρει και να πικάρει τους γηπεδούχους που ως γνωστόν έχουν το παρατσούκλι «αετοί».

Κάτι ανάλογο είχε κάνει και προς τους φίλους της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, αφού μεγάλωσε έχοντας μάθει ν' αγαπάει τη Γουένσντεϊ και όταν σκόραρε κόντρα στις «λεπίδες», δεν θα μπορούσε να μην το πανηγυρίσει με τον τρόπο του...