Έβερτον-Τότεναμ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Γκούντισον Παρκ» ανάμεσα σε Έβερτον και Τότεναμ για την 11η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι δύο ομάδες δεν έχουν καταφέρει να σημειώσουν αξιόλογες ευκαιρίες για γκολ. Η Έβερτον είναι αυτή που επέδειξε μια σχετική ενέργεια στις προσπάθειές της αλλά το πρώτο σουτ που ανησύχησε τον Γκαζανίγκα καταγράφηκε από τον Ριτσάρλισον στο 34ο λεπτό! Αυτή ήταν η μοναδική προσπάθεια που κατέληξε στο στόχο και βρήκε τον Αργεντινό τερματοφύλακα σε ετοιμότητα.

Ένα λεπτό νωρίτερα (33’) η κεφαλιά του Γκόμες ύστερα από σέντρα του Γουόλκοτ πέρασε πάνω από τα δοκάρια ενώ τα «σπιρούνια» δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να επισκεφτούν την αντίπαλη εστία με αξιώσεις.

Οι συνθέσεις

Έβερτον (4-3-3): Πίκφορντ, Μίνα, Χόλγκεϊτ, Σιντιμπέ, Ντιν, Ντελφ, Ντέιβις, Γκόμες, Γουόλκοτ, Ιγουόμπι, Ριτσάρλισον

Τότεναμ (4-2-3-1): Γκαζανίγκα, Σάντσεζ, Αλντερβάιρελντ, Οριέ, Ντέιβις, Ντομπελέ, Σισοκό, Έρικσεν, Σον, Άλι, Λούκας Μόουρα