Πρέμιερ Λιγκ – 11η Αγωνιστική (Ημίχρονα)

Πίσω στο σκορ με 1-0 βρίσκονται οι Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι απέναντι σε Άστον Βίλα και Σαουθάμπτον μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού για την 11η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι «κόκκινοι» πρωτοπόροι δέχτηκαν το γκολ στο 21ο λεπτό, με τον Τρεζεγκέ να γίνεται ο πρώτος Αιγύπτιος που σκοράρει με τους «χωριάτες» στο αγγλικό πρωτάθλημα. Ψυχρολουσία και στο «Έτιχαντ», όπου ο Γουόρντ-Πράους εκμεταλλεύτηκε στο 14ο λεπτό την ασταθή επέμβαση του Έντερσον και άνοιξε το σκορ για τους «Αγίους».

Στο «Έμιρεϊτς» η Άρσεναλ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 21’ με σκόρερ τον Ομπαμεγιάνγκ ενώ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ προηγείται της Μπέρνλι με σκορ 3-0 χάρη σε δύο τέρματα του Λάντστραμ (17’, 43’) και ένα του Φλεκ (44’).

Κλαρκ (16’) και Φερνάντεζ (22’) χαρίζουν στη Νιούκαστλ… μαξιλαράκι ασφαλείας (2-0) ενόψει του δευτέρου ημιχρόνου στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου απέναντι στη Γουέστ Χαμ ενώ χωρίς σκορ παραμένει το Μπράιτον-Νόριτς.