Όλα τα γκολ της... θεότρελης «μάχης» της Λίβερπουλ με την Άρσεναλ! (vid)

Το βράδυ της Τετάρτης ήταν... μαγικό, ποδοσφαιρικά τρελό και απολαυστικό! Λίβερπουλ και Άρσεναλ με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή τους πρόσφεραν ένα σόου άνευ προηγουμένου, έφτασαν στα 10 γκολ σε 95 λεπτά αγώνα, σταμάτησαν στο ιστορικό 5-5 και στα πέναλτι οι «κόκκινοι» πέρασαν στα προημιτελικά του Carabao Cup! Απολαύστε όλα τα γκολ της αναμέτρησης!

Απίθανο παιχνίδι, απίστευτη εξέλιξη, ματς που δεν σε άφηνε να πάρεις ανάσα και ένα ποδοσφαιρικό βράδυ από τα μεγαλύτερα όνειρα των οπαδών αλλά και των νεαρών παικτών που χρησιμοποιήθηκαν από τους Κλοπ και Έμερι.

Η Λίβερπουλ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 2-4 στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να βρει απαντήσεις με τους Τσάμπερλεϊν και Οριγκί, έστειλε το ματς στα πέναλτι στο 95ο λεπτό διαμορφώνοντας το 5-5 και πανηγύρισε την πρόκριση δείχνοντας πως... δεν πεθαίνει ποτέ!

Δείτε όλα τα γκολ της θεότρελης αναμέτρησης του «Άνφιλντ» που έμεινε στην ιστορία:

All 10 goals from last night’s thriller between Liverpool and Arsenal in the Carabao Cup 🔥🙌