Μπροστά η Γιουνάιτεντ στη Σερβία, πίσω η Γουλβς στη Σλοβακία… (Ημίχρονα)

Με σκορ 1-0 προηγείται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ της Παρτιζάν μετά από 45 λεπτά παιχνιδιού στη Σερβία χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Άντονι Μαρσιάλ (43’) για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Πίσω στο σκορ με 1-0 η Γουλβς στην έδρα της Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Από ένα δοκάρι σημείωσαν οι Παρτιζάν και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Βελιγράδι. Στο 37ο λεπτό… το αλουμίνιο δεν έκανε τη χάρη στον Λίγκαρντ ενώ την ίδια τύχη είχε και το τρομερό σουτ του Σαντίκ στο 40’! Στο 42ο λεπτό ωστόσο ο Γουίλιαμς κέρδισε πέναλτι ύστερα από τάκλιν που επιχείρησε ο Μίλετιτς. Ο Μαρσιάλ ανέλαβε την εκτέλεση και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-0.

Η Γουλβς κυνηγά το σκορ στη Σοβακία από το 11ο λεπτό, όταν ο Σποράρ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ραμπιού και τελείωσε τη φάση με αριστερό σουτ στην κλειστή γωνία του Πατρίτσιο.