Στη LeagueOne ο πρώτος σκόρερ σε ολόκληρη την Αγγλία αυτή τη στιγμή!

Έχοντας εκμεταλλευτεί τη διακοπή της Πρέμιερ Λιγκ και της Τσάμπιονσιπ αυτό το Σαββατοκύριακο, ο πρώτος σκόρερ σε ολόκληρη την Αγγλία αυτή τη στιγμή εντοπίζεται στη... LeagueOne!

Ο 23χρονος επιθετικός της Πίτερμπρο, Ιβάν Τόνεϊ, έφτασε στα 10 τέρματα για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, βοήθησε την ομάδα του να βρεθεί στην 3η θέση της βαθμολογίας της τρίτης τη τάξει κατηγορίας του αγγλικού ποδοσφαίρου και ο ίδιος είναι ο κορυφαίος σκόρερ αυτή τη στιγμή στο Νησί!

Με δεδομένο πως οι Αγουέρο και Έιμπραχαμ στην Πρέμιερ Λιγκ έχουν από 8 γκολ – σε 8 αγωνιστικές πρωταθλήματος κι όχι σε 12 παιχνίδια, τα οποία μετράει η Πίτερμπρο για φέτος – αλλά και με τα 8 γκολ του Μίτροβιτς για λογαριασμό της Φούλαμ στην Τσάμπιονσιπ, ο Τόνεϊ είναι ο πρώτος σκόρερ στην Αγγλία!

Στο ματς του Σαββάτου απέναντι στη Λίνκολν, ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 88ο λεπτό για την Πίτερμπρο, με τον Ριντ να έχει ανοίξει το σκορ στο 82' και να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη στο 90'...