Πρέμιερ Λιγκ – 8η Αγωνιστική (Ημίχρονα)

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στις απογευματινές αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ.

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Άρσεναλ πέτυχε ο Νταβίντ Λουίζ στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μπόρνμουθ. Ο Βραζιλιάνος σκόραρε με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Πεπέ.

Στο «Έτιχαντ» η Μάντσεστερ Σίτι τα έχει βρει σκούρα απέναντι στη Γουλβς, με τους παίκτες του Νούνο Εσπιρίτο Σάντο να απειλούν δύο φορές στο πρώτο ημίωρο με τους Κουτρόνε (5’) και Χιμένεζ (19’). Πρόκειται ίσως για το χειρότερο ημίχρονο που έχουν καταγράψει οι «πολίτες» στη φετινή σεζόν.

Το ένατο γκολ του Τάμι Έιμπραχαμ (17’) στη σεζόν και ακόμη ένα από τον Μέισον Μάουντ έδωσαν στους «μπλε» προβάδισμα δύο τερμάτων στο 24ο λεπτό, πριν ο Ντάνι Ινγκς μειώσει στο ημίωρο με κοντινή προβολή. Το 3-1 διαμόρφωσε ο Ενγκολό Καντέ 40ο λεπτό με όμορφο σουτ εκτός περιοχής.