Φόστερ: «Φοβήθηκα μην φτάσουν στα 10, 11, 12 γκολ...»

Τη σκέψη που έκαναν όλοι βλέποντας τα πέντε γκολ της Σίτι στα πρώτα 18 λεπτά έκανε και ο ανήμπορος Μπεν Φόστερ στα γκολπόστ της Γουότφορντ, τονίζοντας ότι φοβήθηκε ιστορικό διασυρμό για την ομάδα του...

Ο γκολκίπερ των hornets ήταν πραγματικά ανήμπορος και αβοήθητος από τους συμπαίκτες του που αλλού πατούσαν και αλλού βρίσκονταν καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης στο Etihad, κινδυνεύοντας με πολλά περισσότερα γκολ από τα 8 με τα οποία ολοκλήρωσε το ματς η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα...

«Ήταν ένα πολύ απογοητευτικό απόγευμα. Παίζεις στην έδρα της Σίτι, θέλεις να έχεις σφιχτή άμυνα και να δυσκολέψεις τον αντίπαλο για να μείνεις μέσα στο παιχνίδι όσο γίνεται περισσότερο. Όμως, κανείς δεν έκανε σωστά τίποτα. Φάγαμε γκολ σε 50 δευτερόλεπτα και ό,τι πλάνο κι αν είχαμε, αμέσως πετάχθηκε έξω από το παράθυρο. Ήταν εκπληκτικοί οι παίκτες της Σίτι.

Υπήρξαν στιγμές που δεν έπαιρνες ανάσα. Με το 5-0 μετά από 20 λεπτά φοβήθηκα τα χειρότερα. Σκεφτόμουν ότι θα γίνονταν 10, 11, 12 τα γκολ τους... Ευτυχώς κάποια στιγμή έβγαλαν το πόδι από το γκάζι» ήταν τα λόγια του πορτιέρε της Γουότφορντ.