Γουότφορντ – Άρσεναλ 0-2 (ημίχρονο)

Με την Άρσεναλ να βρίσκεται μπροστά με 2-0 ολοκληρώθηκαν τα 45' πρώτα λεπτά της αναμέτρησης στο «Βίκαρεϊτζ Ρόουντ». Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ που σκόραρε δις.

Γεμάτο ενδιαφέρον, με αρκετές φάσεις στις δύο εστίες, με γρήγορο ρυθμό και δύο γκολ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση Γουότφορντ – Άρσεναλ, με τους «κανονιέρηδες» να προηγούνται με δύο τέρματα του Πιέρ – Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ.

Μπορεί η γηπεδούχος Γουότφορντ να είχε την κατοχή της μπάλας και να απειλούσε με κύριους πρωταγωνιστές τους Ντεουλεφέου και Κλέβερλι, αλλά δεν έχει καταφέρει ακόμα να φτάσει στο γκολ.

Φυσικά, γεγονός άξιο αναφοράς, η επιστροφή του Μεσούτ Οζίλ ο οποίος ξεκίνησε βασικός.

Γουότφορντ (4-2-3-1): Φόστερ – Καμπασέλε, Ντάουνσον, Κίκο, Χολέμπας – Ντουκουρέ, Κάπουε – Χαγκς, Ντεουλοφέου, Κλέβερλι – Γκρέι.

Άρσεναλ (4-1-2-1-2): Λένο – Παπασταθόπουλος, Λουίζ, Μάιτλαντ, Κολάσινατς – Τζάκα – Γκουεντουζί, Θεμπάγιος – Οζίλ – Ομπαμεγιάνγκ, Πέπε.